Cześć, jestem Jola! ;)
Na tym blogu dzielę się autorskimi opowiadaniami oraz pasją do teatru, filmu, muzyki i literatury.
Poruszam się na wózku i chcę pokazywać, że niepełnosprawność nie definiuje człowieka ani jego marzeń. Piszę o emocjach, kulturze i codzienności — czasem nostalgicznie, czasem inspirująco, ale zawsze szczerze.
Jeśli kochasz dobre historie i sztukę, jesteś w dobrym miejscu.
Sanah ,,Dwoje Ludzieńków." Płyta w której się zakochałam
Pobierz link
Facebook
X
Pinterest
E-mail
Inne aplikacje
Wiecie już ostatnio odkrywam Sanah. Czuję tak jakby ,,podróżowała po obcej planecie."
Jest to dobra podróż, bo jestem Sanah coraz bardziej ciekawa.
Absolutnym ,,diamentem tej podróży." Jest płyta ,,Dwoje Ludzieńków."
Nie przesadzam mówiąc ,,diament." Jest to iście królewskie podejście do poezji. Poezji nie łatwej, bo klasycznej i wiekowej. Jest to jak dla mnie piękne muzyczna lekcja polskiego.
Tak uważam, że ta płyta powinna być czymś na kształt lektury obowiązkowej.
Dla mnie osobiście poezja dawno nie była tak lekka, tak świeża. Podana w tak przystępny i przyjemny sposób. Każdy kolejny wiersz, utwór jest bajecznie piękne, cudownie wyjątkowy. Jeden wywołuje melancholie, drugi natomiast sprawia że odruchowo wczuwam się w muzykę i zaczynam śpiewać. Przenoszę się do pięknego sadu. Czuję zapach jabłuszek.
Jeszcze kolejny sprawia, że widzę siebie w sukni balowej na balu.
Absolutnym odkryciem tego krążka jest dla mnie ,,Inwokacja." Nie do wiary, że można Inwokacje tak dobrze i brawurowo zaśpiewać.
Smaczkiem tego utworu są dla mnie brzmienia perkusyjne i gitarowe. Nic od siebie nie odbiega. Wszystko jest spójna całością.
,,Ofelia" nią to po prostu byłam.
Tak mogłabym coś o każdym utworze. Każdy na to zasługuje.
Celowo zostawię Was z niedosytem. Prosząc odkrywajcie to cudo osobiście.
Warto nie tylko ze względu na poezje. Krążek ten jest artystycznym mostem pokoleniowym.
Jako smaczek powiem Wam że Kuba Banach nie brzmi jak Kuba Banach.
Ja oczywiście mam swoje ulubione utwory i duety. Nie zdradzę jakie, by Wam ich nie sugerować.
Słowo do Tajemniczego M.
Dziękuję za Sanah w mojej płytotece. Gdyby nie Ty chyba bym po nią nie sięgnęła.
Szanuję Sanah za to, że propaguje poezję wśród młodych ludzi. Bardzo lubię jej interpretację Baczyńskiego, ale nie cierpię sposobu, w jaki ona śpiewa, tej maniery wokalu, A na domiar złego, nie wiem czy świadomie czy nieświadomie, ale wiele młodych dziewczyn zaczęło śpiewać w identyczny sposób, na przykład ta piosenka z reklamy Doliny Noteci "Czemu pozwoliłeś kochać". Byłam pewna że to sama, a to bliżej nieznana wokalistka
Ja dzięki Sanah wróciłam do poezji. Nie słucham jej dużo. Poszczególne piosenki. A tak jak pisałam lubię jej podejście do pracy i spełnienia marzeń. Co do śpiewania bardzo mnie ciekawi jak jej głos brzmi na żywo.
Dziś chciałabym zadać Wam kilka pytań. Pewnie zastanawiacie się czemu właśnie tak. Dlatego, że mnie już trochę znacie. Teraz ja chcę poznać Was. Moi kochani jak okazujecie uczucia bliskim osobą? Ja odpowiadając Wam na to pytanie, przyznam się do drobnej słabości. Bardzo lubię się przytulać i mimo mojego wieku nie protestuje, gdy ktoś otwiera przed mną swe ramiona. Pewnie pomyślicie, że w moim wiek to trochę obciachach. Ja jednak myślę inaczej. Przytulania to całkiem ludzka potrzeba i ludzki sposób okazywania sympatii. Uważam, że przytulenie należy się każdemu z nas nie zależnie od wieku. Mnie samej gest przytulenia daje poczucie bezpieczeństwa. Poprawia humor w gorszy dzień jeśli taki miewam (a wiecie, że miewam). Dlaczego lubię się przytulać? Sama nie wiem przypuszczam, że dlatego iż ten prosty gest kojarzy mi się z moją mamą. Moi kochani a Wam z czym kojarzy się gest przytulenia i co czujecie przytulając lub będąc przytulanymi? Właśnie ja nie powiedziałam co czuje kiedy ja pr...
Obserwując relacje Dawida z fanami. Wiedziałam jedno zrobię wszystko by go poznać. Tak to też się udało. Czy jestem szczęśliwa? Niezmiernie. Moich uczuć nie da się opisać. Postaram się Wam je oddać. Najwierniej jak tylko się da. Mam nadzieję, że je poczujecie. Koncert był plenerowy. Pani pracująca w ekipie Dawida powiedziała, że jak najbardziej Dawid wyjdzie po koncercie. Nie potrafiła udzielić informacji, gdzie dokładnie wyjdzie. Przemieściliśmy się zatem na tyły sceny. Tam gdzie parkowany busy. Liczyła na to że uda się złapać Dawida wsiadającego do auta. Minuty zdawały się zamieniać w godziny. Busy w końcu odpaliły, zaczęły manewrować do wyjazdu. Dawid właśnie wtedy musiał wziąść. Powiem szczerz...
Dla tych którzy są ze mną od początku, będzie to fajny powrót do mych koncertowych początków. Tak było i dla mnie, wieczór o którym Wam opowiem to fajna podróż do Joli sprzed kilku lat. Natomiast dla tych, którzy czytają mnie od niedawna. Postać Janka Traczyka będzie nowa. Przyjemnie było wrócić na koncert Janka po przerwie. Cieszę się, że był to koncert w mojej ulubionej formie. (Tak Janek bo ufam, że to czytasz taką formę lubię najbardziej.) Ulubiona forma koncertu to po prostu Janek i pianino. Czasem mniej znaczy więcej. Mnie takiej więcej w zupełności wystarczy. Cudownie było, po raz kolejny odpłynęłam. Zapomniałam o Bożym świecie, było mi tak po prostu błogo. Czułam szczęście takie bezwarunkowe, czułam spokój. Musiałam się bardzo pilnować, by nie usnąć. (Siedziałam bowiem na scenie centralnie na przeciwko Janka. Tak dobrych widoków to ja jeszcze nie miałam.) Broniłam się bardzo przed tym miejscem. Nie mniej jednak cieszę się, że miałam Janka tak blisko. Bowiem na jego ...
Szanuję Sanah za to, że propaguje poezję wśród młodych ludzi. Bardzo lubię jej interpretację Baczyńskiego, ale nie cierpię sposobu, w jaki ona śpiewa, tej maniery wokalu, A na domiar złego, nie wiem czy świadomie czy nieświadomie, ale wiele młodych dziewczyn zaczęło śpiewać w identyczny sposób, na przykład ta piosenka z reklamy Doliny Noteci "Czemu pozwoliłeś kochać". Byłam pewna że to sama, a to bliżej nieznana wokalistka
OdpowiedzUsuńJa dzięki Sanah wróciłam do poezji. Nie słucham jej dużo. Poszczególne piosenki. A tak jak pisałam lubię jej podejście do pracy i spełnienia marzeń. Co do śpiewania bardzo mnie ciekawi jak jej głos brzmi na żywo.
Usuń