Na kołach do teatru.

 Dzień Dobry kochani.
Witam się z Wami w Nowym Roku. Zaczynamy postem na który wyczułam zapotrzebowanie.

Dziś opowiem Wam jak należy zorganizować wizytę w teatrze posiadając wózek. Innymi słowy opowiem Wam jak organizuje takie wyjście ja z koleżankami.

Jak wiadomo żadna wizyta w teatrze nie może odbyć się bez biletu. Jak powszechnie wiadomo my osoby niepełnosprawne posiadamy zniżki na wizyty w miejscach kultury. Tak też jest w przypadku teatru. Jednak u mnie nie jest to regułą.  Ja bardzo często potrafię się wybrać do teatru spontanicznie w ostatniej chwili. Wówczas miejsce przeznaczone dla mnie jest zwyczajnie zajęte przez kogoś innego.

Nie mniej jednak kiedy tylko jest to możliwe korzystam z miejsc przeznaczonych dla mnie. Zatem jak należy iść do teatru mając wózek. Planowanie takiej wizyty należy rozpocząć  od przeczytania strony internetowej danego teatru. 

Jeśli dobrze poszukam znajdziemy dokładną instrukcję co należy zrobić. Wybierając się do teatru ja szukając wskazówek dla siebie. Wpisuje w wyszukiwarce hasło TM. Roma widz niepełnosprawny. Wówczas wyskakuje mi odpowiedni odnośnik. Mając wątpliwości dzwonię do kasy biletowej interesującego mnie teatru.
Obsługa kas powinna udzielić na informacji kogo należy poinformować o planowanej wizycie w teatrze. Najczęściej jest kierownik obsługi widowni danego teatru.
Jak należy  poinformować danego kierownika o naszej wizycie. Nic prostszego napisać maile, bądź wykonać telefon. Adres mailowy/ telefon znajdziemy na stronie teatru. najczęściej w zakładce kontakty. Ja korzystałam już z obydwu opcji. Obydwie są jak najbardziej trafne.

Co należy podać w takim mailu?
Datę, godzinę i tytuł przedstawienia. Jeśli mamy zwyczajny bilet ( taki bez zniżki.) Podajemy również rząd i miejsce. (Informacje te znajdziemy na bilecie.) Natomiast jeśli mamy zrobioną rezerwację biletu. Podajemy numer przypisany naszej rezerwacji. Taki numer dostajemy robiąc rezerwacje.  Posiadając miejsce dla osoby niepełnosprawnej. Informujemy tylko, że posiadamy właśnie to miejsce. ( Warto nadmienić, że jeśli posiadamy miejsce dla nas przeznaczone. Osoba będąca naszym opiekunem również posiada zniżkę na bilet.)
Dokładnie te same informację podajemy w rozmowie telefonicznej.
Kiedy już napiszemy wiadomość do teatru należy czekać cierpliwie na wiadomość zwrotną.

Zazwyczaj jest to informacja, że informacja zostanie przekazana osobom pracującym w tym dniu z widownią. My natomiast mam przybyć do teatru na pół godziny do godziny przed rozpoczęciem sztuki. Wszystko dlatego, że obsługa musi mieć czas by przeprowadzić nas na widownie i odpowiednio nas usadowić.

My jako widzowie nie musimy się niczym przejmować. Obsługa została powiadomiona jest po to, by nam pomóc. My mamy takie same prawa jak każdy inny widz.

Pamiętajmy, że procedura jaką podałam wyżej. Nie jest konieczna w każdy teatrze. Dlatego uważnie czytajmy strony internetowe. Dzwońmy do kas biletowy teatru. Bądź kierujmy pytania na oficjalnych fanpage teatrów, za pośrednictwem komunikatorów internetowych .

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

,,The show must go on"- Queen symfonicznie

Dwadzieścia lat, a może mniej.

,, Inny nie będę i nawet nie chce" śpiewa Marek Kaliszuk